ביטוח לרכב – למה מומלץ לרכוש פוליסה לא אצל חברת ביטוח?

כשאנחנו נדרשים לרכוש פוליסת ביטוח רכב, אזי ברוב המקרים, המקום הראשון אליו אנחנו פונים באופן מיידי, זו חברה או סוכנות ביטוח. אנחנו רגילים לחשוב שרק דרכן אפשר לרכוש פוליסות ביטוח באופן כללי, ובפרט לרכב.

במהלך השנים, בוודאי בעשור האחרון, הדברים השתנו. היום, גם גורמים שאינם חברות או סוכנויות ביטוח, כאלה שאינם מתעסקים באופן ישיר בביטוחים אלא מהווים גופים פיננסיים רחבים, מציעים לנו אפשרות לרכוש דרכם פוליסות ביטוח ובפרט ביטוח רכב.

כידוע, ביטוח לרכב הוא אחד המוצרים החשובים ביותר עבורנו כשאנחנו רוכשים רכב חדש או משומש. הפוליסה מורכבת משלושה חלקים. ביטוח חובה שהמדינה מחייבת אותנו לרכוש ובלעדיו אי אפשר להשתמש ברכב, ביטוח מקיף שמספק מענה במידה וקורה משהו לרכב, וביטוח צד ג' שמגן עלינו מפני תביעות על פגיעות ברכוש של אחרים. בדרך כלל נהוג לרכוש את שלושת הרכיבים, אך מלבד ביטוח חובה, הרי ששני הרכיבים האחרים הם רשות ולכן לא חייבים לרכוש אותם.

כאמור, אנחנו יכולים לרכוש ביטוח לרכב דרך חברה או סוכנות, אך אנחנו יכולים לעשות זאת גם דרך גופים אחרים, למשל חברת אשראי איתה אנחנו עובדים באופן פרטי או עסקי. חשוב להכיר את האופציה הזאת ולדעת מדוע היא משתלמת.

איך רוכשים ביטוח דרך חברת אשראי?

אם אנחנו רוצים לרכוש ביטוח לרכב דרך חברת אשראי, כל מה שעלינו לעשות זה לפנות אל החברה, דרך אתר האינטרנט שלה או בטלפון ולקבל את הפרטים הרלוונטיים אודות ביטוח לרכב שלנו, בין אם זה על בסיס, סוג, דגם, שנתון ובין אם זה על בסיס על הפרטים האישיים שלנו. למשל, כמות נהגים, גיל, שנות וותק על הכביש ועוד.

החברה תציע לנו פוליסות שיכולות להתאים לתנאים ולצרכים שלנו. במידה ואנחנו לא נוהגים הרבה ברכב, לדוגמא, אם אנחנו חיילים שמשתמשים ברכב רק בסופי שבוע, אזי שהחברה תוכל להציע לנו מסלול של פוליסה מוגבל על פי קילומטרז', מה שיכול לחסוך באופן משמעותי בהוצאות שלנו.

חשוב שנבחן מעבר לשאלת העלויות, מה התנאים שכוללת הפוליסה. למשל, אילו שירותים נקבל בעת מקרה של תאונה או מקרה אחר בו הרכב נתקע באמצע הדרך, האם אפשר לקבל רכב חלופי במקרה של טוטאל לוס, באילו תנאים ובאיזו מהירות וכן מה גובה השתתפות עצמית ובאילו תנאים ניתן להשתמש באופציה זו.

למה משתלם לרכוש פוליסה דרך חברת אשראי?

על פניו, ביטוחים צריך לרכוש דרך חברה או סוכנות ביטוח. אך היום, כאמור, אפשר לעשות את זה דרך גורמים פיננסיים נוספים, למשל חברות אשראי.

זה משתלם מבחינת העלויות, התנאים וגם במובן הזה שהחברה יכולה לספק לנו אפשרויות נוספות על בסיס ההיכרות שלה איתנו, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבטים אחרים. החברה יכולה לספק לנו תנאים משתלמים יותר מאשר חברת ביטוח או סוכנות רגילה.

 ביטוח

ביטוח
Picture of ולדימיר ינושב שירותי גרירה

ולדימיר ינושב שירותי גרירה

ולדימיר ינושב שרותי גרירה. מייסד ומנהל המרכז לשירותי גרירה ושירותי דרך.
התחיל את דרכו בתור סבל שכיר, לאחר מכן עבר לעצמאות עם חברה עצמאית.
כיום ולדימיר מנהל את הפורטל במטרה להנגיש לכמה שיותר אנשים כמה שיותר מידע בתחום.