משאית גרר

משאית גררנתקעתם באמצע הדרך ואתם צריכים גרר? חשוב מאוד לדעת שקיימים סוגים שונים של רכבי גרר ולא כל גרר יתאים לכל סוג רכב. לפני שמזמינים גרר, חשוב מאוד לציין בפניו את סוג הרכב והדגם שיש לנו, על מנת שנקבל את הגרר המתאים לנו ביותר. מהי משאית גרר? על כך נרחיב במאמר הבא. 

 

משאית גרר- מהם שירותי גרר?

שירותי גרר הם שירותים שניתנים במטרה להוביל כלי רכב קטנים או גדולים שנתקעו מסיבות שונות. על ידי שירותי גרר, ניתן להוביל את הרכבים לכל יעד שתבחרו. שירותי גרר מתבצעים על ידי חברות גרירה או אנשים פרטיים על ידי רכבים מתאימים שיכולים להעמיס או לגרור רכבים, בצורות שונות, על מנת להוביל אותם למקום הנדרש. 

 

משאית גרר- סוגי רכבי גרר

כפי שציינו קודם, קיימים סוגים שונים של רכבי גרר ולכן עלינו להכיר אותם ואת ההבדלים ביניהם על מנת שנוכל לבחור בסוג שמתאים לרכב שלנו. לדוגמא, קיימים רכבי גרר שמעלים את הרכב על משטח הרמה על ידי מנוף, יש כאלה שמרימים על ידי כבל גרירה חשמלי ויש כאלה שגוררים את הרכב כאשר הוא נוסע על הגלגלים האחוריים שלו. 

לכן, חשוב מאוד לוודא איזה סוג רכב גרר יתאים לרכב שלכם ולבעיה שלו. כלומר, אם אתם מזמינים שירותי גרירה לרכב שעבר תאונה, ברוב המקרים יהיה מומלץ להזמין רכב גרר בו מרימים את הרכב על משטח הרמה. הסיבה לכך היא שלאחר תאונה פעמים רבות יהיה קשה לעגן את הרכב לגרר שמבצע גרירה של הרכב ולא הרמה שלו. כמו כן במקרים בהם הרכב נפגע גם בחלקיו האחוריים לא ניתן יהיה לגרור אותו על הגלגלים האחוריים שלו. 

לכן חשוב מאוד לדבר עם חברת גרירה ולתאר לה בפירוט את התקלה של הרכב ואף לשלוח להם תמונות של הרכב ממספר זוויות, על מנת שהם יוכלו לדעת איזה סוג רכב להפנות אלינו והאם יש להם סוג רכב כזה, שכן לא כל חברת גרירה עובדת עם כל סוגי רכבי הגרר שקיימים. 

מהי משאית גרר?

משאית גרר נחשבת לסוג הגרר הנפוץ ביותר בישראל. משאית גרר היא רכב גרר אשר בדרך כלל יש לו יכולת לגרור שלושה רכבים במקביל במשקל של עד 8 טון. שימו לב שרכב ממוצע שוקל טון אחד, כלומר, בדרך כלל שלושה רכבים ישקלו 3 טון ומשאית גרר תוכל לגרור שלושה רכבים במקביל. 

למשאית גרר יש משטח גרירה של כ-8 מטרים. על משטח הגרירה ניתן לגרור רכבים פרטיים, מיניבוסים, רכבי הסעה ואף משאיות. 

משאית גרר בדרך כלל מספקת את כל הדרישות מבחינת היכולות שלה, גם אם מדובר בגרירה מרובה של רכבים וגם אם מדובר בגרירה של רכב כבד. 

 

משאית גרר- זמינות

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר צריכים גרר הוא הזמינות. בין אם אתם צריכים משאית גרר ובין אם סוג גרר אחר, הזמינות היא אחד הדברים הקריטיים. ההמלצה שלנו היא לבחור בחברת גרירה בעלת זמינות גבוהה שעובדת 24/7. קיימות חברות גרירה שעובדות 24 שעות ביממה ויכולות להעניק לכם סיוע בכל שעה במהלך היממה. בדרך כלל, במיוחד אם נתקענו באמצע הדרך, נצטרך לקבל שירותי גרירה באופן מידי. לכן, לפני שאנחנו בוחרים חברת גרירה חשוב לוודא מה הזמינות שלה והאם היא יכולה להעניק לנו סיוע מידי. אף אחד לא רוצה להיתקע באמצע הלילה בשולי כביש חשוך בלי אפשרות לקבל עזרה. לכן, חפשו אילו חברות גרירה עובדות 24/7 על מנת שתוכלו לקבל שירות בכל שעה משעות היום ובכל יום, כולל שבתות וחגים. 

שירות גרירה בפריסה ארציתמשאית גרר- שירות גרירה בפריסה ארצית

טיפ נוסף בכל הנוגע לשירותי גרר, הוא לבחור בחברה שמעניקה שירותי גרירה בפריסת ארצית. כך תוכלו להיעזר בה גם אם נסעתם במסלול הקבוע שלכם לעבודה וגם אם נסעתם לאילת או לצימר בצפון. במקרה שנתקעים עם הרכב, קשה להתחיל לחפש שירותי גרירה מקומיים. כמו כן, במידה שנתקענו במקום שרחוק מהבית שלנו, נרצה שהגרר יביא את הרכב למקום שקרוב לבית שלנו על מנת שלא נצטרך להתרוצץ ברחבי הארץ על מנת להחזיר את הרכב אלינו. לכן, על מנת שתוכלו לפנות לחברת גרירה שאתם מכירים מכל מקום בארץ ולקבל שירותי גרירה לכל מקום שתרצו, מומלץ לחפש חברת גרירה שמעניקה שירותי גרירה בפריסה ארצית. כך על ידי שיחת טלפון פשוטה יגיע אליכם הגרר הקרוב אליכם ביותר. 

כשמדובר בגרר, הדבר הראשון שרוב האנשים חושבים עליו הוא נהג הגרר והמומחיות שהוא צריך להפגין כדי לגרור מטען כל כך כבד. עם זאת, יש הרבה דברים אחרים שחייבים להילקח בחשבון כאשר מזמינים גרר משאיות. למשל, תקינות ומצב התחזוקה של המשאית הגוררת.

האם גרר משאיות במצב תחזוקתי ירוד יכול להוות סכנה חמורה במהלך גרירת משאית? חד וחלק, התשובה לשאלה זו היא כן. משאית עם תחזוקה לקויה עלולה להוות סכנה חמורה במהלך פעולת גרירה של משאית אחרת. במהלך פעולות הגרירה, יש להרים את המטען של המשאית ולתמרן לתוך משטח ההעמסה של הגרר. אם המטען כבד מדי עבור הגורר, או שמא המצב התחזוקתי לא מאפשר לגורר לעמוד בעומד, זה יכול להיגמר בטרגדיה. זה עלול לגרום לנהג הגורר לאבד אחיזה ולהתהפך, לסכן גם נהגים אחרים, את עצמו, את הציבור, מכוניות אחרות בכבישים מהירים ועוד. 

היבטי גרירת משאיות שצריך להכיר 

ישנם היבטים רבים של גרירה שצריך לטפל בהם. היבט אחד כזה הוא מצב הגרר. אם גרר במצב גרוע, הוא עלול להוות סכנה חמורה במהלך גרירת משאית. ישנם מקרים רבים בהם גרירת משאיות במצב תחזוקה גרוע עלולה להוות סכנה חמורה במהלך הגרירה. לחברה צריכה להיות מדיניות כיצד יגררו את כלי הרכב של לקוחותיה ולוודא כי הם ייגררו בצורה הבטוחה ביותר. על החברות לוודא שהמדיניות הזו מתקיימת לפני גרירת משאית של כל לקוח.

המפתח לחילוץ מקצועי של משאית בצד הדרך הוא באמצעות גרירתה בצורה נכונה. זה לא תמיד קל, כי יש הרבה דברים שיכולים להשתבש כשמנסים לחלץ את המשאית מתעלה או לפנות אותה מהצד של הכביש, במקרים של כשלים מכאניים ועוד. בכל מקרה, אחד ההיבטים החשובים ביותר של גרירת משאית הוא לוודא שהגרר מאובטח ובטוח.

כמה מהצעדים שעליכם לנקוט לפני ניסיון לגרור משאית

  1. אבטחו את המשאית באמצעות רצועה או שרשרת, לפי הצורך. זה ימנע כל תנועה מלהתרחש במהלך הגרירה שלכם.
  2. ודאו שהמשאית הנגררת נמצאת על קרקע יציבה, כגון משטח מרוצף או שביל בטון. אם יש מהמורות בשטח הגרירה, זה עלול לגרום לנזק למתלים ולמערכת ההיגוי של המשאית הנגררת שלכם.
  3. ודאו שבכל הצמיגים במשאית שלכם יש מספיק לחץ אוויר. אם אתם גוררים עקב תקר בגלגל ואי יכולת להחליף גלגל, ודאו שהגרירה לא גורמת נזק לג'אנט מתחת לצמיג. 

מדוע גרירת משאית נחשבת מורכבת?

גרירת משאיות נחשבת לעבודה מורכבת בגלל מגוון המשימות שצריך לבצע לפני הגרירה, במהלך הגרירה ובמהלך הנהיגה עצמה בגרר. משאיות שוקלות לא מעט, מה שאומר שהגרירה שלהן מלווה בהתמודדות עם נהיגה שחייבת להיות מקצועית. נהגי גרר חייבים לדעת כיצד זה מרגיש כאשר יש מטען כל כך כבד מאחוריהם, מאחר שהנהיגה משתנה בהתאם. שירותי גרירה למשאיות דורשים ידע וניסיון על מנת שהגוררים יוכלו לבצע את עבודתם בהצלחה.

ככל שטכנולוגיות חדשות יתפתחו, הן יסייעו להקל על העבודה המורכבת הזו עבור אלה שזקוקים לה יותר מכל – אלה עם פחות ניסיון או הכשרה. עם זאת, גם עם הציוד שיש בימינו ניתן לגרור משאיות בהצלחה, במהירות וביעילות. בסופו של דבר, ישנן סיבות רבות לכך שחברת גרר חובבנית עלולה לגרום לנזק חמור ולתאונות דרכים. בין אם מדברים על הכשרה לקויה של כוח אדם, ציוד לא מקצועי, היעדר כיסוי ביטוחי, חוסר ידע כיצד לגרור משאית ועוד. 

טיפים למציאת חברת גרירת משאיות 

ישנם שני סוגים עיקריים של חברות הגוררות משאיות – סיוע בדרכים וחברות גרר. מנגד, ישנן גם חברות המציעות שירותי חילוץ משאיות במצבים קשים, כמו למשל משאיות שהתדרדרו למדרון, תעלות, תקועות בבוץ ועוד.  טיפים למציאת חברת גרירת משאיות יכולים לכלול, למשל, בקשת הפניות מחברים או בני משפחה. כמו כן, התקשרו לחברת הגרר שאתם חושבים לשכור לפני קבלת החלטות סופיות, נסו להרגיש את איכות שירות הלקוחות של החברה. 

– בררו אם יש לחברת הגרר כיסוי ביטוחי, בדקו את האתר שלה באינטרנט ושאל מסביב ותראו אם למישהו היה ניסיון חיובי עם חברה מסוימת. ולא פחות חשוב, כמובן, – תבררו איזה סוג של ציוד יש לאותה חברת גרירת משאיות, האם הציוד תקין ומתוחזק בצורה נכונה. ולבסוף, תבדקו כמה זמן אותה חברת גרירת משאיות נמצאת בתחום.

מה לוודא מול חברת הגרירה לפני גרירת משאית?

ישנם כמה דברים חשובים שעל בעל גרר לקחת בחשבון כאשר מזמין את הגרר שלו. הנהגים צריכים לוודא שהם משתמשים בחברה מוכרת ויש להם את הציוד המתאים לפני שהם גוררים את המשאית שלהם. 

כמו כן, על הבעלים לבקש חוזה בכתב עם כל תנאי השירות בטרם חתימתו, על מנת למנוע בלבול בהמשך. בסופו של דבר, גרר הוא נכס שלא יסולא בפז עבור כל נהג משאית שמוצא את עצמו במצוקה של תקיעות בצידי הכביש. זה יכול לשמש למצבי חירום, או לעזור לנהגים שנתקעו באמצע שום מקום. עם זאת, אל תלכו על הכי זול בהכרח. 

למה לא לשכור את גרר המשאית הכי זול שמוצאים?

אל תמהרו לשכור את השירות של גרר המשאיות הכי זול שתמצאו. זכרו, לא פעם, הזול יוצא דווקא יקר. אם החברה חובבנית ולא יודעת כיצד לבצע גרירה נכונה, היא יכולה בקלות לסכן אתכם, את בטיחותכם ואת המשאית שלכם. 

וטיפ אחרון מאיתנו, אל תשכחו לערוך השוואת מחירים בין חברות גרירת משאיות. באמצעות האינטרנט, קל להשוות בין חברות גרירה. זאת, מכיוון שיש להן את אותו סוג של שירותים שהן מספקות. לכן, חשוב להשוות מחירים ביניהם כדי שתדעו איזו חברה משתלמת יותר לצרכים שלכם

משאית גרר- מחירים

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולים שירותי גרירה. הסיבה לכך היא שהמחיר משתנה והוא תלוי בגורמים שונים. בין הגורמים שישפיעו על המחיר יהיו זמן הגרירה (יום/ לילה/ שבת/ חג), מיקום גאוגרפי (האם אתם נמצאים במרכז הארץ או במטולה- תהיה לכך השפעה), מרחק הגרירה (לאן אתם רוצים לגרור את הרכב ואיפה אתם נמצאים), סוג הרכב שלכם (ישפיע על סוג הגרר וכך על המחיר), סוג התקלה וסוג השטח (האם אתם בכביש או בשביל עפר- ישפיע על המחיר). ריכזנו לכם ממוצעי מחירים-

  • גרירת רכב פרטי עד ל-10 ק"מ- העלות תנוע בין 100 ל-300 שקלים. 
  • גרירת רכב פרטי בין 10 ל-30 ק"מ- העלות תנוע בין 300 ל-500 שקלים. עבור כל קילומטר נוסף יש להוסיף 10 שקלים. 
  • גרירת אופנוע בתוך העיר- העלות תנוע בין 150 לבין 200 שקלים.
  • גרירת רכב מסחרי עד ל-10 ק"מ- העלות תנוע בין 200 ל-400 שקלים. 
  • גרירת רכב מסחרי עד ל-30 ק"מ- העלות תנוע בין 400 ל-600 שקלים. 
  • גרירת משאית מעל 3.5 טון עד 30 ק"מ- העלות תנוע בין 700 ל-900 שקלים. עבור כל קילומטר נוסף יש להוסיף 15 שקלים. 
  • תוספת על קריאה לגרר בשעות הלילה או בימי שבת וחג- בין 120% ל-175%. 
משאית גרר
Picture of ולדימיר ינושב שירותי גרירה

ולדימיר ינושב שירותי גרירה

ולדימיר ינושב שרותי גרירה. מייסד ומנהל המרכז לשירותי גרירה ושירותי דרך.
התחיל את דרכו בתור סבל שכיר, לאחר מכן עבר לעצמאות עם חברה עצמאית.
כיום ולדימיר מנהל את הפורטל במטרה להנגיש לכמה שיותר אנשים כמה שיותר מידע בתחום.